Niet alle moderne content beheersystemen of weblogsoftware beschikt over een lijst met vreemde tekens die je soms wel eens nodig hebt (e-trema enzo) Dan is het handig om een lijstje bij de hand te hebben. Zie hier een kant-en-klaar lijstje. Ik heb hem in mijn favorieten staan, zodat ik er altijd bij kan. Wel zo handig…
Welke Alt code moet je gebruiken?
Frank Meeuwsen (1973) is een onafhankelijk digitaal strateeg in zijn bedrijf The Incredible Adventure starts here... en oprichter van de website Lifehacking.nl.
Hij was er vroeg bij met webloggen. Gestart in 2000 met zijn persoonlijke weblog, in 2002 pionierend met Frank-ly, het corporate blog van Rhinofly en van 2003 tot en met 2008 mede-verantwoordelijk voor de organisatie en publiciteit van de Dutch Bloggies, de jaarlijkse weblogawards. Daarna schreef hij in 2010 nog Bloghelden, over de Nederlandse webloggeschiedenis.
Frank gelooft sterk in Getting Things Done. Nu nog het in de praktijk zien te houden. Je kunt hem ook veel op Twitter vinden. En steeds vaker op Google+




Je kan eventueel ook direct ze in je clipboard zetten door ze via deze site aan te klikken. Ook voor html entities en tekst, maar ook meerdere tekens tegelijk.
http://www.copypastecharacter.com/
Even googlen en je hebt genoeg websites gevonden waar deze alt codes te vinden zijn… Niet echt heel nuttig lijkt mij om in een post te vermelden.
@Kees: Werkt niet bij mij?
In windows (jawel windows ! ) heb je een tooltje , standaard in je start menu onder
accessoires -> systemtools -> character map
in verschillende fonts , aanklikken en je hebt je key
keurig netjes in je copy paste staan en met de alt waarde rechts onder. er zijn namelijk ook bergen tekens zonder directe alt+waarde , in arial zit een heel Arabisch geschrift.
(test ﺾﻁﻘﻥﻡﻝﻍﻹ )
heeeeel soms zit er wel iets handigs in windows
proggie is ook al jaren oud maar echt handig soms.
voor dingen zoals : ² ³ ¼ ½ ¾ Ω ⅜ ™ ♀ ♂ ♪ ♫
alt codes zijn in aantal gevallen afhankelijk van country instelling.
andere country, andere symbolen.
Je kunt ook je keyboardtaal instellen op VS Internationaal. Als je dan een ë wilt typen, typ je eerst de dubbele aanhalingstekens (“). Er verschijnt nog niets op het scherm. Daarna typ je de e. Er wordt een ë op het scherm gezet. Dit werkt ook voor de enkele aanhalingstekens ‘ voor de é en ç en ` voor de è. Als je alleen een ” wilt schrijven, typ dan na de ” een spatie. In het begin is het allemaal even wennen, maar het werkt super!
Hoe in te stellen?
Kies Start >> (Instellingen) >> Configuratiescherm.
Dubbelklik op Landinstellingen.
In het gelijknamige dialoogvenster opent u het tabblad Talen.
Klik op de knop Details om het dialoogvenster Tekstservices en invoertalen te openen.
Zorg dat er een Amerikaans toetsenbord in de lijst staat. Dit ziet er als volgt uit:
‘Nederlands taalgebied met toetsenbord uit de Verenigde Staten (internationaal)’
Is dat niet het geval voeg deze dan toe door op de knop Toevoegen te klikken.
In het dialoogvenster Tekstservices en invoertalen selecteert u de oude indeling en verwijder deze.
Tekst gejat van:
http://www.microsoft.com/nethe.....nbord.aspx
Waarom zou je alt gebruiken als je kunt copy-pasten? Zie hier: http://www.copypastecharacter.com/
@Kevin-K
werkt bij mij ook niet met firefox wel met internet explorer
Wat te denken van deze: ± = Alt+ 0177, gebruik ik zelf meer dan regelmatig….
Lijst klopt helemaal niet,
Waarom moeilijk doen… de meeste codes die je gebruikt hebben te maken met leestekens. ALT + … is volgens mij achterhaald tegenwoordig.
Probeer eens ” en meteen erachter aan een e…. dan verschijnt er bij mij netjes ë
of ‘ + a = á
enz.
Eerst het leesteken typen dat je wil gebruiken, erna de letter.
Zelfs bij deze werkt het Ç
Het gepresenteerde lijstje is véél te ingewikkeld en onlogisch qua volgorde.
Een praktischer lijst, die dezelfde letters met accenten en enkele andere veel voorkomende codes en tekens laat zien, samen met de schrijfwijze in html, staat op http://www.graficum.nl/ansi
Weet iemand de Alt codes van de volgende 6 karakters: ı ğ ş İ Ğ Ş
Maar nu vergeet je één van de belangrijkste:
het euroteken € (ALT + 0128)
TIP !!!!
Nog een hele goede reden deze tekens vaker te gebruiken…. ( mits ASCII volledig word ondersteund door de gebruikte applicatie. )
· Dit is minder makkelijk te raden….
· BruteForce programmatjes proberen eerst A-Z , 0-9
· Meekijken op het toetsenbord word lastig
· Wachwoord hash ontcijferen duurt veel langer als dit al lukt.
Iedereen deelt steeds meer persoonlijke informatie online…en ook word dit steeds vaker misbruikt… bescherm je zelf en doe hier iets mee….
Lekker lastig allemaal. Daar heeft Windows Character Map voor uitgevonden. Werkt zeker sneller/handiger dan eigen samengestelde lijstjes.
Als je charmap.exe toevoegt aan fingertips krijg je in enkele millisecs een up to date lijst voor je knar…
in mijn geval: Z , daarna SY en dan
Niet in de lijst, maar Alt+0128 is het Euro teken €
>> hc0014 – 12 januari
Daarvoor kun je de volgende Alt-codes gebruiken, in volgorde zoals jij ze vraagt (Num Lock AAN):
Alt-0305 Alt-0287 Alt-0351
Alt-0304 Alt-0286 Alt-0350
Voor meer van deze vreemde tekens, kijk op http://nl.wikipedia.org/wiki/Diakritisch_teken
Veel meer tekens te vinden dan de standaardlijstjes.
Alweer de zoveelste website met een lijstje en nog steeds geen handige, overzichtelijke of makkelijk te gebruiken….. *zucht*
Weet je wat ik gedaan heb? Gewoon in Excel de klinkers (en codes) bij elkaar in een kolom gezet, de speciale tekens op elke rij en een lijstje bijzondere tekens ook handig opgezet eronder. DIE pak IK erbij als ik weer eens een bijzondere letter nodig heb waarvan ik de code niet weet.
En hij is ook makkelijk uit te printen indien nodig.
windows STARt. UITVOEREN.
CHARMAP
Enter.
Is er ook een tekenhulpje voor Mac’s? Sinds ik ben overgestapt van Microsoft naar Apple typ ik noodgedwongen zonder de gebruikelijke diakritische tekens die ik voorheen via alt-codes uit mijn hoofd wist. Geen grappen over mac a.u.b. want voor het overige wil ik noooooit meer terug.
Weet er iemand wat je moet typen om een opgevuld hartje te hebben ;D
Dank u.
Wie kan mij zeggen hoe ik 1/5 onder het nummerieke toetsenbord kan vinden zoals alt 243 ¾ ……dank alvast ☺
voor Anoniem: opgevuld hartje is alt3.
weet iemand gevult sterretje? (kan miss hier geplaats worden, miss is kopieeren makkelijker)
Wtf. waarom kan ik die g met dat ding erboven niet typen :S
Ik slaag er niet de codes te gebruiken in een programma van macro om fotoboeken te maken…op welke manier lukt dit wel?
hoi
wil iemand met me
he sexy boy i love you, ik kan het opgevulde hartje niet, balen
beantwoord iemand mij?
Heee ik zit in groep 8 en heb morgen mijn eerste Franse SO ( uitdaging van de juf ), en kan iemand mij helpen hoe ik de u met een dakje erboven op kan maken op de computer?
Ik wil er echt snel mee aan de slag, dus beantwoord me NU!