Als je op je iPhone een shortcut maakt van een website op je startscherm, dan is dat niet altijd een even veelzeggend of duidelijk icoon, door Apple een webclip genoemd. Bij de iPhoneclub hebben ze een even simpele als snelle oplossing. Ze geven in deze blogpost een voorbeeld met de website van de VARA:

“De oplossing is, om in te zoomen op een bepaald gedeelte van de website, dat wel een interessante graphic bevat, bijvoorbeeld een logo of een lifestyle-plaatje, waaruit je in één oogopslag kunt opmaken dat het om de VARA gaat.”

Sommige hacks zijn te makkelijk om te laten liggen toch?

Frank Meeuwsen

Frank Meeuwsen
Frank Meeuwsen (1973) is een zelfstandig digitaal strateeg in zijn bedrijf The Incredible Adventure starts here... Hij was er vroeg bij met webloggen. Gestart in 2000 met zijn persoonlijke weblog, pionierend met Frank-ly, het corporate blog van Rhinofly sinds 2002 en van 2003 tot en met 2008 mede-verantwoordelijk voor de organisatie en publiciteit van de Dutch Bloggies, de jaarlijkse weblogawards. Frank gelooft sterk in Getting Things Done. Nu nog het in de praktijk zien te houden. Je kunt hem ook veel op Twitter vinden.

http://incredibleadventure.nl/

7
reacties op "Een mooiere webclip voor je iPhone"

  1. Deze had ik ook inderdaad gemerkt, wist je trouwens ook dat sommige websites zelf hun webclips kunnen uitkiezen, bijvoorbeeld m.tumblr.com die je trouwens ook offline kan gebruiken als app, zonder het te installeren bij de App Store, gewoon door ‘m op te slaan bij je webclips. (Ik weet zelf niet hoe je dat in je eigen website kan zetten.)

  2. Oeps, sorry, ik bedoelde m.thymer.com . Handig voor bij het GTD.

  3. Oeps, sorry, ik bedoelde m.thymer.com . Handig voor bij het GTD.
    (Geen editknopje te vinden!!)

  4. Deze hack heeft als nadeel dat de website ook weer net zo ingezoomd wordt geopend, merkte ik. Onhandig dus, of zie ik nog wat over het hoofd?

  5. @Arend: inderdaad. Dat was mij ook al opgevallen. Het is dus wellicht mooi, maar niet zo praktisch.

  6. @DennieBee: bedankt voor je reactie.

  7. Jammer van het ingezoomd heropenen inderdaad!

    Makers van websites kunnen eenvoudig een icoon instellen, zie http://forums.mactalk.com.au/5.....stion.html

Plaats je reactie, of plaats een trackback van je eigen website. Op de hoogte blijven van deze reacties doe je via RSS