Flipboard voor de iPad

Niet eerder is het mij overkomen dat ik letterlijk met tranen in mijn ogen van ontroering, de schoonheid van een softwareapplicatie aanschouwde. Zelfs de eerste uren dat ik mijn, uit de Verenigde Staten overgevlogen, iPad in handen had, overigens mijn eerste echte Apple ervaring, waren niet zo overweldigend als de eerste 5 minuten nadat ik Flipboard op die zelfde iPad had geïnstalleerd. Dat was een uur geleden.

Toegegeven, een groot deel van deze liefde op het eerste gezicht werd veroorzaakt door het, gedurende het afgelopen jaar, zorgvuldig selecteren van de twitteraars die ik volg. Ik heb mij echt ingezet om zoveel mogelijk ruis te vermijden zodat ik optimaal gebruik kan maken van de informatie die via Twitter tot mij komt. Maar het bleef altijd lastig om niet-twitteraars te overtuigen van het nut van deze wijze van consumeren. En overtuigen doe ik nu eenmaal met liefde.

Misschien houdt het ook verband met het feit dat, ondanks het feit dat ik nauwelijks kranten lees, pas afgelopen week mijn abonnement op de plaatselijke nieuwsbron heb opgezegd. Op nieuwssites beperk ik mij al enige tijd tot de rubrieken tech, wetenschap en film en dat bevalt mij prima. Als het er echt toe doet wordt ik op de hoogte gehouden door Twitter en het is mij inmiddels duidelijk dat er blijkbaar weinig breaking news is dat er echt toe doet.

Maar dit alles zegt meer over mijn voorkeuren met betrekking tot nieuws en informatie dan over Flipboard. Wat is Flipboard eigenlijk en wat maakt het zo bijzonder? Flipboard is een iPad applicatie en maakt een on-line magazine op basis van de informatie die binnen je sociale netwerken wordt gedeeld. Met andere woorden, de tweets van de mensen die je volgt op twitter, of de news feeds van je vrienden op facebook. Het schijnt ook nog te filterteren op relevantie. Maar in elk geval, zodra je je Flipboard toegang geeft tot je twitter of facebook account, beschik je onmiddelijk over een prettig leesbaar magazine, compleet met foto’s, films, mooie opmaak en zelfs een inhoudsopgave. Net als bij het lezen van ebooks kun je gewoon de bladzijden omslaan.

En zo, met bijna de geur van het papier in mijn neusgaten, zit ik op de bank, met een magazine in mijn hand met alleen maar artikelen en films die mij interesseren. Een mooi magazine, met foto’s, films en bovenal, zelf bestuurbare content. Dat alles gratis en voor niets en in dezelfde week dat ik mijn papieren abonnement heb opgezegd. Wie gelooft er nog in toeval?

Voor mij persoonlijk is er ook nog de bonus dat met deze toepassing het nut van sociale netwerken niet meer is te ontkennen en ik hiermee veel nee-zeggers zal kunnen overtuigen van dit nut. Voor alle gelukkige bezitters van een iPad is mijn advies, installeer het en geniet van je eigen, persoonlijke, on-line magazine.

Avatar van Jacco van der Pol Over Jacco van der Pol

Mijn naam is Jacco van der Pol. Al zo lang ik leef is vrijheid mijn hoogste waarde. Die drang naar vrijheid deed mij op mijn 26e starten als ondernemer. Als (mede) oprichter van Q.I.M.S., later ManualMaster , leerde ik risico's te nemen, tegenslag te overwinnen en mijn hart te volgen. Ik koos voor vrijheid om alles te doen wat ik interessant vind en heb zodoende gewerkt als softwareontwikkelaar, teamleider, technisch directeur, trainer, trainingsacteur en NLP coach.

Ik ben mateloos geïnteresseerd in menselijke drijfveren en potentieel, onverbeterlijk optimistisch en een meedogenloos volhouder.

Ik ben te vinden op twitter en op linked-in. Ik schrijf ook regelmatig op mijn eigen blog.

Reacties

  1. Sander zegt:

    Mooi betoog. Herken het gevoel van het eerste moment. Nu toch wel weer een tijdje later (!) is de euforie wel voorbij. Persoonlijk check ik Flipboard nog wel eens, maar de echte hype van de eerste dagen is over. Ik volg Twitter gewoon weer via Osfoora, Facebook via Facebook en mijn RSS weer via Reeder.

    Maar ik kan me ook goed voorstellen dat jouw selectieve werkwijze rond Twitter nu goed uitkomt. Wellicht maar wat mensen unfrienden :)

  2. blueOX zegt:

    Ik ben het zoooo met je eens. Het lijkt wel of de iPad is gemaakt voor FlipBoard

  3. Ellen zegt:

    Wat ik jammer vind aan Flipboard, is dat ik maar 1 twitteraccount kan gebruiken. Ik heb drie verschillende accounts voor drie heel verschillende gebieden waarop ik heel verschillende mensen volg (gamejournalist, m’n markonderzoeksbedrijf en m’n wielrenclubje). Jammer dat ik voor Flipboard maar 1 van al die accounts kan gebruiken.

    Verder vind ik het goed, maar ik vind het ook lekker om gewoon gedurende de dag bij interesante tweets op ‘read later’ te klikken en ‘s avonds op de band rustig via Instapaper alles te lezen. Dan heb ik nog net wat meer controle over de artikelen die ik lees dan met Flipboard.

  4. SeenD zegt:

    Ik sluit me er 100% bij aan.

    Maar ook de tekortkomingen dei Ellen meldt. Dat vind ik ook jammer, maar ze zijn bezig met updates en soortgelijke feature requests…

  5. SalesProfs zegt:

    Flipboard leidt het einde van kranten in. Nieuws wat jij kiest op het moment dat jij dat wilt. Het is geweldig!

  6. Steven zegt:

    Klinkt erg veelbelovend, ik denk dat het tijd wordt om een ipad aan te schaffen. Steeds meer van dit soort mooie functies, kranten zijn inderdaad niet meer nodig.

  7. Frank zegt:

    Met tranen in de ogen om een software applicatie? Dan is het triest met je gesteld.

Laat wat van je horen

*